• Новак
Рака Фалсификувани Битка подготвени глина калено 1095 јаглероден челик јапонски катана меч Цвет tsuba вистински ајкула кожата црна saya

Рака Фалсификувани Битка подготвени глина калено 1095 јаглероден челик јапонски катана меч Цвет tsuba вистински

DEN 8304.00
Во достапна форма

Пристапност

9 инчен / 104cm Nagasa Должина : 27. Ова е супер, вистински самурајски меч многу погодна за iaido и kendo се чувствувате.91 инчен / 2. ова резултира во релативно побрзо ладење на работ за време на борбата против производство тешко работ и помек назад. Ве молиме да се разбере.98 kg (appro) Сечилото Материјал : 1095 Висока јаглероден челик + Глина калено Tsuba Материјал : Железо Saya Материјал : Тешко дрво + рака гравирање Рачка Материјал : Вистински зраци кожата + Тешко дрво Сечилото Облик : SHINOGI-ZUKURI Kissaki Облик : ЧУ-KISSAKI ЗДРАВО(крв ритам) : Не Sharpess : Многу остри Состојба : Brand new Опис на Овој меч е рачно кован и страна, наострен користење на Јапонски методи за да се создаде совршена ножот. Жалфија-О е врзана околу светла бакар Kurigaga (knob) на scabbard.Напомена : во Некои земји како што се Италија,Германија,велика БРИТАНИЈА,Шпанија,Бразил може да изврши наплата на клиентите царина,ние би можеле да напишете ниска цена на пакетот,но НЕ преземе одговорност за тоа. (4) Поради нашите мечеви се полни рачно изработени, па Спецификации ќе се разликува малку од меч на меч. На Koiguchi е стврднат.5 cm Справи со Должина : 10. hanbonsword одлуки На челик е throughly рафинирани и зацврстен, посебно глина се применува на нож од страна на страна, со користење на тенки покривање близина на работ и подебел слој во текот на остатокот од ножот.

Главните карактеристики

Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Стил:
Јапонија Стил
Материјал:
Дрво

Избор на клиент