• Новак
Бесплатен превозот, Noyafa Нов дизајн НУ-8601 РОЕ ПИНГ LCD кабел должина тестер мрежен тестер за тестирање за RJ11 RJ45 BNC кабли

Бесплатен превозот, Noyafa Нов дизајн НУ-8601 РОЕ ПИНГ LCD кабел должина тестер мрежен тестер за тестирање

DEN 5700.00
DEN 6000.00
-5 %
Во достапна форма

Пристапност

Тест на RJ11 , RJ45 , BNC кабел должина под отворено коло.Најдете краток спој локација за 2 јадра кабел. Mian тестер може да го спаси и извоз 160 групи на податоци. Лов на целна кабелот од еден пакет на кабли , како што се RJ11 / RJ45 / BNC.Wiremap на кратко , отворен , крстот , обратна коло за RJ11 / RJ45 / BNC кабли .Прочитајте го прирачник за корисникот пред да го користите.Не поврзани висок напон линии за да се избегне беринг од машината.Приклучен кабел за вистинската порта.Проверка на ПИНГ , РОЕ и крос-зборува функции за Мрежен кабел.Стави во право место за да се избегне повреда на други,бидејќи нашиот предмет со остар дел.
Основната функција :
1.
Примена Слика :
Технички индекси :
Внимание :
1.
Додатоци Се Вклучени :
полначот x 1 сет
прилагодени на телефонска линија на x 1 сет
прилагодени мрежен кабел x 1 сет
Кабел клипови x 1 сет
микрофон USB полнач жица x 1 сет
прирачник x 1 сет
.7 V литиум батерија за напојување ,Погоден, издржливи и трајни.8 инчи LCD екран во Боја ,Јасно, интуитивен и персонализација.Под состојба на поврзување на Ethernet прекинувачи / рутер да се најде цел кабел.
Примена :
1.

Главните карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
НУ-8601
Тип:
Мултифункционален Мрежен Тестер
Бренд Име:
NOYAFA
Пристаниште:
RJ45, RJ11, BNC, ПИНГ/РОЕ
Тест должина:
RJ11,RJ45 ,BNC
Следење Тип:
RJ45, RJ11, BNC и Метал Кабел
моќност:
3.7 V Литиум батерија

Избор на клиент