• Новак
1 buc 5A Сензор Спектар на еднофазен Модул Ac Тековната Сензор Модул За Arduino

1 buc 5A Сензор Спектар на еднофазен Модул Ac Тековната Сензор Модул За Arduino

DEN 76.80
Во достапна форма

Пристапност


5 A Сензор Спектар на еднофазен Модул Ac Тековната Сензор Модул За Arduino
Опис На Производот : 1. On-board микро-прецизност тековната трансформатор 2. Одборот за земање отпорник 3. Модули 5 A може да се мери во наизменични струи, аналогниот излез одговара на 5 A/5m A 4. Номинална влезниот струја : 5 A 5. Номинална излезна струја : 5m A 6. Промена : 1000 : 1 7. На линеарен опсег : 0 ~ 10 A (100 ohm) 8. Линеарноста : 0.2% 9. Прецизност оценка : 0.2 10. Користи изолација напон : 3000 V Мерење 11. Запечатување материјали : епоксидна смола 12. Температурата на работа : - 40 целзиусови степени - + 70 целзиусови степени

Главните карактеристики

is_customized:
Yes
Тип:
Магнетен Сензор
Бренд Име:
Вашиот Цие
Материјал:
Мешавина
Употреба:
Магнетен Сензор
Теорија:
Тековната Сензор
Излез:
Аналогни Сензор
Број На Модел На:
5A Сензор Спектар на еднофазен Модул Ac Тековната Сензор Модул

Избор на клиент