• Новак
BT100L DG10-1 (10 ролки) Пумпа Главата Интелигентни Дозирање Перисталтиката Пумпа за Вода Течни Индустрија Лабораторија Цевки Пумпа 0.00011-20 ml/min

BT100L DG10-1 (10 ролки) Пумпа Главата Интелигентни Дозирање Перисталтиката Пумпа за Вода Течни Индустрија

DEN 28022.40
Во достапна форма

Пристапност

006-420 2×YZ25 2 15#24# 0.16-420 2×YZ15 2 13#14#16#19#25#17# 0. Погоден за прецизно премерување и дозирање, највисок прецизност може да изнесува 0.05~400 BT100-L DT15-44 4 16#19#25# 0. Во меѓувреме, таа сфаќа повтори времето квантитативни пренос.006-420 YZ25 1 15#24# 0.
Ви благодариме !!!.1 вртежи во минута.
• Брзина резолуција е над 0.
• Екранот и контрола на проток, се акумулира издавање волумен автоматски.
Технички параметри
• Технички параметри : BT100 L
• Проток опсег(m L/min) : 0.00016-26 DG10-1(10rollers) 1 ѕид 0.
• Лесно издавање функција, таа сфаќа повторување на мерењето квантитативни издавање, без време контролер.00016-570 ml/min.00011-20 DT10-18 1 13#14#
ѕидот 0. Оваа пумпа главно се применливи за точни пренос контрола;Тоа, исто така, дисплеј, контрола на проток и се акумулира издавање волумен како на барањата на корисниците. Таа донесува боја LCD прикажување на екранот на допир и технологија.
• Нерѓосувачки челик домување, лесна за чистење, одлична отпорност на корозија на киселина,алкално,натриум и органски растворувачи.1-150
• Брзина резолуција(rpm) : 0.1 вртежи во минута
• Проток на точноста :
BT100 L Применливи пумпа главата,цевки и протокот на параметри Возачот пумпа главата канал цевки mm еден канал за проток ml/min BT100 L
(нерѓосувачки челик (304) DG6-1(6rollers) 1 ѕид 0.17-720 2×YT15 2 13#14#16#19#25#17#18# 0. RS485 интерфејс, како и усвојување на MODBUS протокол за комуникација, пумпата е полесно да се поврзе со друга опрема, како што се компјутер, human machine interface и САЛАДИН.00016-26 DG10-4(10rollers) 4 ѕид 0.
Проблеми : Ние ја проверите на објектот пред пратката, но Ако има било какви проблеми или дефектен, не ме остави негативни повратни резултати и ве молиме не двоумете се да контактирате со мене, и јас ќе дадам се од себе да ви помогне.

Главните карактеристики

моќност:
Електричен
Теорија:
Ротари Пумпа
Број На Модел На:
BT100L DG10-1
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
ДОВЕДЕ ТЕЧНОСТ
Структура:
променлива брзина на перисталтиката пумпа
Гориво:
Електричен
Употреба:
Животната средина на проектот, цемент мелење помош индустрија и labora
Напон:
110v / 220v
Проток:
0.00011-20ml/min

Избор на клиент