• Новак
1pc DC Дигитален Инвертер Заварување Машина ЛАК Заварчик zx7-200 Заварчик 220V Целата бакар core преносни мали 6500w Предводник на

1pc DC Дигитален Инвертер Заварување Машина ЛАК Заварчик zx7-200 Заварчик 220V Целата бакар core преносни мали

DEN 3615.00
DEN 3805.44
-5 %
Во достапна форма

Пристапност

Добар удар усогласување со electrode лепење функција, за различни киселини и алкални прачка за заварување, заварување род поддршка на различни вештини. уста полна бакарни жици, лесна инсталација фирма
.
1pc DC Дигитален Инвертер Заварување Машина ЛАК Заварчик zx7-200 Заварчик 220 V Целата бакар core преносни мали 6500w Предводник на
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Pricture покажува :
Спецификација :
Име на производ : DC лачно заварување машина
Производ модел : ZX7-200
Напон : 220 V
Моќност : 6500 W
дигитален дисплеј : да
номинална фрекфенција : 50 Hz/60 Hz
Ефикасност фактор : 0. Мали DC лачно заварување машина за посебна употреба удар контрола на технологијата, едно-копче за прилагодување, лесно за ракување.73
тежина : 3.8 kg
пакување големина : 37*22*29 CM
Максимална дебелина на заварување : 2-6mm
Карактеристики На Производот :
1. широко се користат во нафта цевководи, хемиската, автомобилската, бродоградба, нуклеарната енергија, aerospace, воена, индустриска инсталација, мост градежништвото и другите индустрии, заварување и теренските операции.

Главните карактеристики

Бренд Име:
ZJMZYM
Номинална Капацитет:
470
Број На Модел На:
ZX7-200
Димензии:
37*22*29CM (Пакување)
Тежина:
3.8kg
Номинална Должност Циклус:
60
Max. Заварување Дебелина:
2-6mm
Употреба:
ЗАВАРУВАЊЕ
Број На Производ:
FC466
Име на производ:
dc лачно заварување машина
Напон:
220v
моќност:
6500W
Дигитален Дисплеј:
Yes
Номинална Фреквенција:
50Hz/60Hz
Погоден материјал:
Нерѓосувачки челик, јаглероден челик, ниска легиран челик
Ефикасност фактор:
0.73
Пакет Големина:
37*22*29CM

Избор на клиент