• Новак
Дигитални Ласерски метар далечина Поголема Меур ниво алатка Rangefinder Спектар пронаоѓач Лента мерка 70m Површина/Јачина на звук Агол Тестер

Дигитални Ласерски метар далечина Поголема Меур ниво алатка Rangefinder Спектар пронаоѓач Лента мерка 70m Површина/Јачина

DEN 2556.00
DEN 2904.00
-12 %
Во достапна форма

Пристапност

Други главни карактеристики се including99 податоци спомени,switchable единици (m, инчен &стапки) &светлото LCDwithmulti-линија екранот.5 V AAA Батерија (батерија, не се вклучени) 1 x упатството Стандард Фабрика Пакет Стандард КОЛИЧИНА на извоз картон : 40 PCS Стандардна извоз картон големина : 50*35*39 CM Стандардна извоз картон тежина : 11 KGR ".16 да 229ft) Точност : ±2mm(±0. Оваа метар, исто така, има разни функции includingcontinuous мерење,додавање/одземање functionand Max/Мин мерење.08 инчи) Ласерски класа : II Класа Ласер тип : 635nm, Податоци рекорд : 100 евиденција температурата на работа : 0 ~ 40 °C (32 ~ 104 °F) Продавница температура : -20 ~ 60 °C (-4 ~ 140 °F) Автоматско исклучување : по 150 секунди Авто отсечени ласерски : по 30 секунди Напојување : 2 x 1.Во прилог на ова метар може да се направи употреба на Pythagorean Theoremto мерење на оддалечености и координати или должини indirectlywhen директно мерење не е изводливо.
Дигитални Ласерски метар далечина Поголема Меур ниво алатка Rangefinder Спектар пронаоѓач Лента мерка 70m Површина/Јачина на звук Агол Тестер
"Краток Опис This Professional Растојание Meteremployslaser technologyto measuredistance, areaandv olumeaccurately, брзо и удобно. Карактеристики Широк опсег на мерење до to60m Висока точност Брз мерење на растојанието, површина и волумен Automaticcalculationof површина и волумен Индиректни мерења од страна на Питагоровата Теорема Континуирано мерење Мин/Макс далечина следење Лесно прилог/subtractionof мерење Switchable меѓу метар(m), инчен (во), нозе (ft) Лесно таргетирање withbright ласерски покажувач Голем LCD withbacklight Екранот осветлување и мулти-линија екранот 100 податоците од евиденциите да ги Прилагодите на калибрација : -9mm на +9mm Меур levelequipped како дух на ниво на алатка за Авто-корекција на грешка извештај технологија индикација за слаба батерија Auto / manual исклучување функција Спецификации Мерен опсег : од 0,05 до 70m (0.

Главните карактеристики

Мерен Опсег:
70m
Моќност Тип:
Батеријата-Напојува

Избор на клиент