• Новак
2P 63A 230V MCB тип Двојна Моќ Автоматско префрлување прекинувач

2P 63A 230V MCB тип Двојна Моќ Автоматско префрлување прекинувач

DEN 960.00
Во достапна форма

Пристапност

Под Авто. По неволја расчистување ве молиме да го поставите на контролорот на авто повторно да работат.
Загадувањето На Ниво : 3 Одделение
Инсталација Категорија : 3
Вертикална инсталација или хоризонтална инсталација
4. Ако MCB е заштитена со вкусовите на корисниците треба да го поставите на прирачник и да се работи на префрлање на двоен одделување на кочница со рака, и да се провери причината за патување. Под рачна работа на контролорот престане да работи, и рачна работа може да се направи прекинувач за исклучување, и switch не transfer автоматски.615 КА Отценети краток спој кршење способност Icn (ефективна вредност) 6 KA 4. Може да има моќ фреквенција напон тест помеѓу главната коло и школка или помеѓу средно помошни терминали и школка.Нормални услови за работа и инсталација :
Надворешна Температура Состојба : -5~+40°C
Инсталација сајт не е повеќе од 2000 метри надморска височина. Ако моќ екранот нормално рачката на MCB е да го вклучи.
3 Проверете дали осигурувачот е изгорена не. Во фаза паралелна врска на вчита страната, и да се обезбеди фаза секвенца на нормален електрична енергија и режим на електрична енергија мора да биде accordant (Жица, како на A,B,C,N секвенца).
4) Кога ATSE трансфер на авто од прирачникот, ако нормален и режим на власт се нормални ATSE ќе претходно се поврзете нормално моќ да се вчита (дури и ако се вчита поврзани режим на власт пред)
9. Главен параметар
Номинална Струја Односно На 6,10,16,20,25,32,40 50, 63 Електрични Апарати Класа на БЛАГАЈНИЧКИТЕ Употреба Категорија AC~33 B Вкусовите Тековната 5~10 In (Тип В), 10~15 In (Тип D), Отценети напонот Ue 220 V (2 P),380 V (3 P или 4 P) Номинална фрекфенција 50/60 Hz, Отценети краток спој поврзување способност Icm (Врв) 9. Терминал жици дијаграм
7. Или контактирајте го нашиот Специјализиран Сервис Одделенија.
2) Двојно моќ се двете вклучен, ATSE режим на енергија се вклучи.3mm2 за да се поврзете theneuter линија на напојување правилно, така ATSE може да работи правилно.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
Двојна Моќ Автоматско Префрлување Прекинувач
сертификација:
CE
Гаранција:
3
Број На Модел На:
ATS2P-63A
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Материјал:
Пластични

Избор на клиент