• Новак
Новиот Мини рк Летало 2.4 G 4CH 6 Оска Рк Dron летало Кафез Quadcopter Професионални Летање беспилотни Летала Хеликоптер на Далечински Управувач Играчка

Новиот Мини рк Летало 2.4 G 4CH 6 Оска Рк Dron летало Кафез Quadcopter Професионални Летање беспилотни Летала

DEN 2506.00
DEN 2784.00
-10 %
Во достапна форма

Пристапност


$ 99.00 - 153.00
$ 99.00 - 180.00
$ 162
$ 72.00 - 121.50
$ 16.50 - 29.00
$ 285
$ 90
$ 100

Главните карактеристики

боја:
Бела
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Контролор На Батеријата:
*АА батерија(не вклучувајќи)
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Материјал:
Пластични,Метални
Бренд Име:
Џија Чи
Контрола На Канали:
4 Канали
Возраст Опсег:
> 6 години,> 8 години,12-15 Години,8-11 Години,> 3 години,> 14 години,5-7 Години,Grownups
Број На Модел На:
NH-002
Димензии:
10 x 11 x 11cm/ 3.9 x 4.3 4.3 инчен x
Приклучоци Тип:
ве молиме погледнете го упатството
Предупредување:
Не се погодни за деца под 6 години
Пакетот Вклучува:
Оперативни Инструкции,USB Кабел,Батерии Далечински Контролер,Оригинална Кутија
Извор На Енергија:
Електричен
Далечински Растојание:
30-50 метри
Далечинска Контрола:
Yes
Моторни:
Четка Мотор
Гаранција:
1 месец
Време На Полнење:
60mins
Полнење Напон:
110-240V
Контролор На Владата:
MODE2
Акција Време:
околу 5-7 минути
Тип:
Хеликоптер
Извор На Енергија:
Електричен
Карактеристики:
Блескави

Избор на клиент