• Новак
Независно Истражување BGA Irda-Заварувач Прирачник за Корисникот Т-870A

Независно Истражување BGA Irda-Заварувач Прирачник за Корисникот Т-870A

DEN 21600.00
Во достапна форма

Пристапност


BGA Irda-Заварувач Т-870 A
Технички Paramater :
Карактеристики : 1.Усвојување на инфрацрвена технологија на заварување кои независно истражување. 2.Користење на инфрацрвена топлина, лесно може да се намали преку, кој победува штета(сокол надвор елементи) на традиционалните заварување машини. 3.Лесно да работат. Само треба еден ден обука. Може да работи тоа shillfully. 4.Не треба заварување tools. Оваа машина може да заварување сите компонента betwween 35-50mm. 5.Оваа машина има 800 W систем за греење. Тоа е preating област е 240x180mm. 6.Инфрацрвена греење без загрева sirocco тече. Нема влијание на периметар мали компонента. Може да се погодни за сите компонента , особено Микро BGA компонента. 7.Оваа машина е погоден за голем број на компјутери,лаптопи и rework или поправка на нивните BGA компоненти, особено костуми за на компјутер, северна и јужна мост. Нашите Услуги : време на Испорака : Стоки во парк,откако доби плаќање рок на Плаќање : T/T,Western Union,Paypal Гаранција : Една година

Главните карактеристики

Број На Модел На:
Т-870A
is_customized:
Yes
Акции:
Yes
Веб-сајт :
www.zjyingxing.con
производство:
Yes
Комплетна машина моќ :
1000W
Инфра-црвена светилка тело моќ:
150w
Загреете шасија загреете големина:
240x180mm
Заварување табела телото:
1

Избор на клиент