• Новак
Не-контактирајте со 20V-600V Професионални AC Напон Детектор и Метал Детектор Тестер Метар, модел MS8902B

Не-контактирајте со 20V-600V Професионални AC Напон Детектор и Метал Детектор Тестер Метар, модел MS8902B

DEN 5143.00
DEN 5413.92
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


Мал и компактен пенкало, дизајн за лесна за носење.
Метал откривање на далечина е помалку од 15mm.
Сигурно, професионално и лесен-за-користење.
Чувствителноста на AC напон adjustive.
Звучни и светлосни инструкции.
Спецификација :
Напон на Осетливост : 20 V до 600 V AC
Фреквенција : 50-500 Hz
Метал откривање на далечина :
Батерија : 1 * 12 V алкална батерија ( без батерија )
Објектот димензии : 15 * 2 * 2.5 cm
Објектот тежина : 50g
Пакет големина : 23 * 9.
Дизајниран за мерење на AC напон и Метал.
Напомена :
кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35

Не-контактирајте со 20 V-600 V Професионални AC Напон
Детектор и Метал Детектор Тестер Метар
Прикажување на сликата :
Карактеристики :
Професионални AC Напон Детектор & Метал Детектор.
Не-контактирајте со тест.
Таа е дизајнирана според EN61010-1/600 V CAT се однесуваат на безбедносни барања.5 cm
Пакет тежина : 80g
Пакет Се Вклучени :
1 * AC Напон Детектор( без батерија )
.
Напон на осетливост е од 20 V до 600 V AC.

Главните карактеристики

Бренд Име:
ZJMZYM
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
MS8902B
Напон Чувствителност:
20V до 600V AC
Фреквенција:
50-500Hz
Пакет Големина:
25CM* 25CM* 12CM
Метал откривање на далечина:
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Батеријата:
1 * 12V алкална батерија(без батерија)
Број На Производ:
FC245

Избор на клиент