• Новак
Гроздобер Ретро Индустриски E27 LED Железо Лофт Бар Спалната соба Коридор Укината Ѕид Светилка Светлина Дома Спалната соба Читање Декор Нови

Гроздобер Ретро Индустриски E27 LED Железо Лофт Бар Спалната соба Коридор Укината Ѕид Светилка Светлина Дома

DEN 3744.00
Во достапна форма

Пристапност

Опис : Овој ѕид светилка со одлична светлина и уникатен стил, може да се широко се користат за канцеларија, трпезарија, дневна Соба, балкон, лоби, aisle или декорација. На внимателно стокмено ѕид светилка ви овозможува да се создаде енергетски расположение и чувство на нордиските шарм во вашиот дом. Додадете жив шарм на секој простор со овој ѕид светилка . Примена : трпезарија, дневна соба, балкон, лоби и aisle Функции : дома осветлување и nightlight извор на Светлина : E27 Led Светло*1 Материјал : Железо Напон : 110-240 V Зрачењето Област : 5-20 милиони 2 Боја : Црна,црно-Бел Абажур Големина(Кол.*H) : 250x150mm Пакет се Вклучени : 1 X W сите Светилка (Сијалица не е вклучена)

Главните карактеристики

Е Светилки Вклучени:
No
Тело Материјал:
Железо
Стил:
Арт Деко
База Тип:
E27
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Е dimmable:
No
Сенка Тип:
Shadeless
Гаранција:
2 години
Материјал:
Метал
Напон:
220V
Број на извори на светлина:
1
Извор На Енергија:
AC
Техника:
обложено
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Примена:
Кревет Во Соба
Извор На Светлина:
LED Светилки
Осветлување Област:
15-30square метри
Боја На Каросеријата:
Црна,Бела
Сенка Ветер:
Надолу
Број На Модел На:
#A
Карактеристики:
#A
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Употреба:
празник
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
сертификација:
CCC,CE,RoHS
MPN:
не се применува
Гаранција:
2 години
Стил:
Традиционалната
Модел:
Гроздобер
Дијаметар:
250mm
Регионот на Производство:
Кина
Број на Светла:
1
Материјал:
Железо
Тип:
ѕидот sconce

Избор на клиент