• Новак
Yobang Безбедност WiFi Мрежа GSM SMS аларм smart home аларм управувана од било каде GSM аларм со мулти-јазик за факултативна

Yobang Безбедност WiFi Мрежа GSM SMS аларм smart home аларм управувана од било каде GSM аларм со мулти-јазик

DEN 8616.00
DEN 9264.00
-7 %
Во достапна форма

Пристапност

Работа со IP камера, IP камера СТАН вградува во земјата СТАН.4 G Wi Fi пренос на моќ : 1 W Примање и емитуваат фреквенција : 433 MHz (868 MHz изборен) Безжичен пренос на далечина : 》100 m (Отворен простор) Работна состојба : температура : -10ºC ~ 50ºC, влажност : 5% ~ 80%
>>>Пакет содржина : 1 X Аларм панел црна (Не вклучува SIM картичка) 4 X Безжичниот Далечински Управувач 4 Х Wireless Врата/Windows Сензор 2 X Безжична ПИР montion сензор 1 X Безжичен сензор на чад 1 X Безжични IP камера 1 X Безжична strobe сирената 1 X Безжична паника копчето 1 X Напојување 1 X Упатство
.Напредни насловна автоматизација функции за совршен smart home живот.20 s Оставајќи порака од далечина во СТАН. >>>Технички параметар : Напојување : AC=100 ~ 230 V 50 Hz/60 Hz Работен напон : DC12 V 1А Статична струја : Алармот струја : Резервната батерија : 3.Рака/Одложување аларм за секој одбрана зона. Работен со 100pcs smart штекер/безжична реле излези да го контролира едноставен апарати за дома.Слободни на алармот се турка преку Wi Fi мрежа.Може да се сместат 6 аларм повик телефон Нема. 8 сцена settings и 20 врски settings .
GSM+WIFI аларм систем
Wifi СТАН+GSM+GPRS+RFID збор мени
Поддршка за да се поврзете IP камера и RFID тастатурата
96 безжична зони+4 звучници за одбрана зони+4 звучници со реле
Pls внимание :
Бидејќи G90 B систем програмирање се ажурира еднаш, во Функција на Новиот систем ќе биде посилна.

Главните карактеристики

боја:
Англиски, Руски, Француски, Шпански, Шведски, Холандски
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Видео Интерфејс:
Yes
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
моќност:
12v
Алармот Тип:
Апликации, ги Контролирате,GPRS,SMS
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Екранот:
Yes
Зона Број:
max Поддршка 100 безжични сензори
Број На Модел На:
G90B Плус
Употреба:
Вратата,Home Security System СМС Предупредување
Тип:
Wifi GSM аларм систем
Функција:
управувана од било каде
Фреквенција:
433mhz/315mhz
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz
со wifi функција:
Yes

Избор на клиент