• Новак
1-10pcs 38MM OD 36MM x ID x 500MM 3k Карбонски Влакна цевка / Цевки /цевка/вратило, крило цевка Quadcopter рака Hexrcopter 38*36

1-10pcs 38MM OD 36MM x ID x 500MM 3k Карбонски Влакна цевка / Цевки /цевка/вратило, крило цевка Quadcopter

DEN 1242.00
DEN 1242.24
-0 %
Во достапна форма

Пристапност

Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки. Купување на 3 K карбонски влакна Цевка/вратило од Производителот-Фабрика директно. Карбонски влакна е многу мала тежина, сила е челик 9 пати, но тежината е околу 1/3 од челик! Мојата компанија Специјализирана во производство на јаглерод влакна/Fiberglass цевки кои може да се широко се користат во вашиот Производ, без Оглед на Квалитетот или цената се сите привлечни. ) Површинска обработка : 3 K Мет Twill (црна) Карактеристики : Многу силни и лесни за Употреба : Хеликоптер опашка цевка, високо-одделение фиксни крила поврзување на цевки, мулти-роторот рака, tripod, Итн.Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет.
Спецификација 100% Сосема Нов! Должина : 500mm Надворешниот Дијаметар : 38mm Внатрешен Дијаметар : 36mm Тежина : 89g (Еден) Дебелина : 1. Може да се купи на високо квалитетни производи со разумна цена. Пакет Содржина 1-10 компјутери 38mm*36mm*500mm Карбонски влакна цевка
Можете да уживате во повеќе поволна цена со поголема количина.

Главните карактеристики

боја:
1pcs 3K Мет, 2 парчиња 3K Мет, 4pcs 3K Мет, 6pcs 3K Мет, 8pcs 3K Мет, 10pcs 3K Мет
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
WHABEST
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
За Возило Тип:
Хеликоптери
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
карбонски влакна цевка
Алатка Материјали:
карбонски влакна цевка
Надградба На Делови/Додатоци:
карбонски влакна цевка
is_customized:
Yes

Избор на клиент