• Новак
Нови 60W Monocrystalline Соларен Панел Соларен Модул+Крокодил Клип За 12V Систем/Автомобил/Брод/ Батерија/Моторот Одделение На

Нови 60W Monocrystalline Соларен Панел Соларен Модул+Крокодил Клип За 12V Систем/Автомобил/Брод/ Батерија/Моторот

DEN 2915.00
DEN 3312.00
-12 %
Во достапна форма

Пристапност

Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми
.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
Нови 60 W Monocrystalline Соларен Панел Соларен Модул+Крокодил Клип За 12 V Систем/Автомобил/Брод/ Батерија/Моторот Одделение НА DHL Бесплатен Превозот
Производи
1) обезбедување на ефикасно батеријата силикон излезна стабилност и издржливост.
4) Стабилна излезна моќ перформанси гаранција
Производ Карактеристики
1) Висок конверзија цена, висока ефикасност излез;
2) Одлични ниско-светлосни ефекти;
3) Усвојување на високо transmittance калено стакло квалитет;
4) Уникатна технологија го прави собранието солиден убавина анти-снег, лесно да го инсталирате
5) Уникатна технологија во рамките на вода за да се избегне замрзнување и деформација;
Опсегот
1) соларни градинарски осветлување
2) мали апарати за домаќинство осветлување системи
3) соларни улично осветлување
4) соларни отворено рекламирање
5) за различни ниско-енергетски апарати за итни случаи, светлата Да, рекламирање светла, семафорите, home светла, фанови, како што се соларната вода, пумпи, соларни светилки, мали соларни системи
Пакети и вклучува :
1 * Соларен панел
1.

Главните карактеристики

Број на Панели:
1
Max. Моќност:
60W
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Номиналниот Капацитет:
No
Број на Клетки:
36
Големина:
700*540*30MM
is_customized:
Yes
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Број На Модел На:
60W

Избор на клиент