• Новак
Bluetooth4.0 Адаптер USB Dongle Предавателот Примачот за КОМПЈУТЕР со Windows Vista Компатибилен Bluetooth 2.1/2.0/3.0 (ORICO БТА-403)

Bluetooth4.0 Адаптер USB Dongle Предавателот Примачот за КОМПЈУТЕР со Windows Vista Компатибилен Bluetooth

DEN 192.00
DEN 383.04
-50 %
Во достапна форма

Пристапност


Компатибилни Оперативни Системи
* Windows XP,2003,Vista,7,2008 и Windows 8 32 или 64-Битна
Компатибилен Bluetooth Уреди
* Мобилен Телефон, Таблет, Звучници, Слушалки или Слушалки, Глушец и Тастатура
Компатибилен Bluetooth Профили
* КРИЕШЕ,24-Битна конвенцијата на правата на детето,AFH,EDR,Напредна Аудио Обработка,AVRCP,со A2 DP,DUN-GW,HSP,HFP со A2 DP AVTCP,FTP,OPP,Аудио-GW,ФАКС,BPP
Она што е во Кутијата за батерии 1x Bluetooth 4.
* Тоа е Идеално Решение за пренос на Датотека,Аудио или Глас Безжично за вашиот Десктоп и Лаптоп.
* AVRCP & со A2 DP Услуга им овозможи на Мобилен телефон,Таблет и било Bluetooth Уреди поврзете Звучници,Слушалки на Компјутер со ORICO БТА, и да Пуштате Музика на пренос на Глас,да го Ажурирате вашиот Жичен Звучник) или headset (Слушалки за да Bluetooth Лесно.
* Напредна Аудио Обработка Ексклузивно за Bluetooth 4.0 Микро USB Адаптер Dongle Постигне со CSR8510 Ниска Енергија Контролер целосно Содржина со Bluetooth 4.Plug and Play-От Ноктот Големина Микро Адаптер овозможи да Приклучок и да се Заборави.
* 24-Битна КПД Верификација & Адаптивни Фреквенција Подрипнувајќи(AFH) От овозможи Сигурен Врска до 3 Mbps и на 100 Метри (Peer-to-Peer) со било кој Bluetooth-От Мобилен Телефон,Таблет,Звучници,Слушалки или Слушалки,Глушец и Тастатура.

Главните карактеристики

Број На Модел На:
ORICO БТА-403
Bluetooth Стандард:
Bluetooth v2.0
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Orico
Објектот:
мини bluetooth 4.0 адаптер
боја:
Црна/Бела/Red/Сино
Материјал:
ABS
чип:
CSR8510
Интерфејс:
Микро USB
Тежина:
13g
ПОВРШИНА:
Мини
Поддршка:
Windows8/Windows 7/ Vista/XP
не ја поддржува:
MAC Os

Избор на клиент