• Новак
49-67mm Метал Чекор До Прстени Леќа Адаптер Филтер Поставени

49-67mm Метал Чекор До Прстени Леќа Адаптер Филтер Поставени

DEN 58.00
DEN 79.20
-27 %
Во достапна форма

Пристапност


Важно е да се напомене дека обично, подалеку од објективот ќе се одржи филтер полошо оптика ќе биде. Тоа е секогаш најдобро да се погледне за најтенкиот адаптер прстен кој може да се најде како тие ќе се задржи на филтер во близина на објективот. Фонт за Ракување : Font јасно missi&n, свила скрининг на не-mimeo, во прилог да се солидна!
Пакет Се Вклучени :
49mm-67mm Чекор-up прстен x 1
Користење На Чекор До И Чекор Надолу Прстени За Да Се Подобри Слики
Она што е чекор до прстен
Чекор до прстени, исто така познат како адаптерот прстени, ќе ви овозможи да користат филтри и додатоци кои не се со иста големина како вашиот камери, леќи.
Како чекор до прстени работа
Чекор до прстени обезбеди начин да се вклопи во поголем дијаметар филтер или додаток кон помали леќа. Обработка процес. Ултра-ниска хемиски остатоци, во прилог да се солидна!
3.
Како чекор надолу прстени работа
Чекор надолу прстени работат на истиот начин, но наместо да обезбеди начин да се закачите на помали додатоци и филтри за поголеми леќи. За среќа, тука е чекор нагоре или чекор надолу за филтер за само за било која потреба. Леќи и филтри дојде во голем број на видови и големини и, за жал, тие не секогаш се вклопуваат заедно правилно.

Главните карактеристики

Компатибилен Бренд:
Fuji,на CANON,Panasonic,Олимп,Pentax,Sony, Minolta,NIKON
Број На Модел На:
Чекор До Прстени Леќа Адаптер
Бренд Име:
Ynniwa
Место на Потекло:
Кина (Копно)
боја:
Црна
превозот:
брзо
is_customized:
Yes
Калибар:
49-67mm

Избор на клиент

Сигма USB Док за Nikon Canon
  • Новак

Сигма USB Док за Nikon Canon

DEN 2832.00

Dslr фото апарати и објективи се со висока вредност на објектите и ние се надеваме дека имате совршен шопи