• Новак
1Channels (Transceiver/Мултиплексер) Оптички Влакна Видео Конвертор мини 1 видео Оптички Влакна Digital Video Converter

1Channels (Transceiver/Мултиплексер) Оптички Влакна Видео Конвертор мини 1 видео Оптички Влакна Digital Video

DEN 4272.00
Во достапна форма

Пристапност

Вратите не може да се прифати за било која друга причина.ние прифаќаме Alipay ,Ние се прифати преку secure уплатата Зачувам.Ве молиме извештај во рок од 3 дена и се врати на нас во рок од 7 дена од доби датум за размена. Превозот вклучува пакувањето и ракувањето со такси.
Повратни информации :
1.0 VP - P
Диференцијална добивка (10% до 90%APL) : ГД за
Диференцијална фаза (10% до 90%APLO) : ДП
SNR (тежински) : S/N ≥68d B
Податоци за перформанси : (Без Податоци)
Број на податоци на каналот : 1 канал симплекс/дуплекс
Податоци интерфејс : RS-232, RS-422 (full-duplex), RS-485 (2/4 линии), манчестер
Biphase :
Малку го оценувате : 0 да 300kbps
Податоци за приклучок : DB9/crimp тип терминал
Податоци грешка го оценувате : ≤10 до 9
Влакна (Ethernet), Оптички перформанси :
Број на канали : 1
Стандард : ANSI X3 T12 TP-PMD IEEE 802.Ние гарантираме за објектот ќе купување е објектот што е опишано тука ,и е во состојба опишана.
МИНИ-1 V Оптички Влакна Дигитален Видео Конвертор 1 Channels (Transceiver/Мултиплексер) Дигитален Оптички Влакна Video Converter
Количина : 1pair
Опис На Производот
Производот обезбедува на клиентите со најекономичната решение за пренос со 1 канал некомпресирани дигитални видео и RS485 податоци преку еден единствен влакна кабел.1 п VLAN IEEE802.3x Full Duplex проток контрола и Backpressure Половина Дуплекс контрола на проток
Работа на владата : 10 M/100, Полн/Half Duplex Авто-преговарање
Автопат rate : 100% @10 M
Оптички влез : 1310nm Еден режим; 850nm Multimode
Примачот на осетливост : -30 d Bm; 80km Singlemode; 2 км Multimode
Предавателот Излезна Моќност : -8 до-3d Bm
Осетливост : помалку од или еднаква : -35dbm
Примачот - Осетливост : повеќе од или еднаква на -24d BM
Оптички Моќ Буџет : 17 да 22d B
Конектор : SC/ФК/СТ,19" 1 U rack монтирани со LC конектори
Број на влакна : 1
Животната средина спецификации :
Надворешна температура : -30+75
Температура на чување : -35+85
Релативна влажност : 0 95% (не-кондензирање)
Други Параметри :
Номинална напон : AC220 V/50 Hz
Напојување : DC 5 V/1 A
Моќност : ≤5 W
MTBF : ≥10,000 Часа
Апликации :
Интелигентни транспортни системи (СВОЈАТА)
Безбедност и заштита на системот
Telemedicine систем
Далечински мултимедијална настава/кампусот на систем за следење
Видео конференциски систем и аудио конференција систем
Долги емитува/телевизиски пренос систем
Зграда контролирање на системот
Транспорт :
1.

Главните карактеристики

Бренд Име:
jyttek
Број На Модел На:
JYT-T/R1Vmini
Број на видео канал:
1
Видео конектор:
1 пристаништа/BNC Конектор
оптички конектор:
FC
Видео влез/излез отпорност:
75 ohms (неурамнотежени)
Видео Пропусен Опсег:
5Hz-8MHz
nvironmental температура:
-30--+75
Напојување:
DC5V1A
Податоци:
нема податоци
Димензии На Предавателот:
Содржи BNC82mm) x52mmx22mm
Примачот Димензии:
104mmX 104mm X28mm

Избор на клиент