• Новак
Liitokala нови оригинални за LG 18650HG2 3000mAh 3.6 V 18650 литиум континуирано празнење 20A посветен електронски батеријата

Liitokala нови оригинални за LG 18650HG2 3000mAh 3.6 V 18650 литиум континуирано празнење 20A посветен електронски

DEN 175.00
DEN 205.92
-15 %
Во достапна форма

Пристапност


Батеријата Име : Liitokala Батерија Тип : HG2
Батеријата Спецификации : 18 * 65 (mm)
Батеријата материјал : Литиум-јонска (Li-ion Литиум Јонска Батерија)
Батеријата Напон : 3.6 V
Батеријата внатрешна отпорност : 20 mΩ или помалку
Номиналниот капацитет : 3000m Ah
Батеријата струја : 20 A континуирано крварење, момент повеќе од 35 A.
Батеријата Тежина : 45g
Апликација тип : електрични алатки модел авион, количка, електрични велосипеди, комуникации медицински воена батеријата пакети.
Полнење и празнење критериуми : 500-1000 пати над полнење критичниот напон 4.2 v, испуштање критичниот напон 2.5 V.
Пакување стандарди : 200 PCS / кутија (Забелешка : датум на производство означени на кутија, кутија тежина 9.78 KG).

Главните карактеристики

боја:
1PCS, 3PCS, 2 ПАРЧИЊА, 4PCS, 5PCS, 6PCS
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
1-6
Број На Модел На:
LG HG2
Бренд Име:
liitokala
Тип:
Li-Ion
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Големина:
18*65MM

Избор на клиент