• Новак
DC-DSCB200 D200mm дијамант core битен сегмент за конкретни

DC-DSCB200 D200mm дијамант core битен сегмент за конкретни

DEN 1176.00
Во достапна форма

Пристапност


Големина и количина :
-Φ200 мм14pcs/set
Дизајниран за дупчење излечи бетонски, армирано-бетонски, бетонски тули и блокови.5 мм
влажни дупчење
Количина 14pcs/set
1,Висока frenquency/Brazed достапни;
2,Идејата за дупчење на славина за монтажа дупки во бетонски ѕид или армирано-бетонски кат;
3, Посебна врска дава долг живот и агресивни дупчење брзина;
5,Користете влажни дупчење за камен бетон или армиран бетон.Brazed заварување тип
4. Тоа обезбедува најдобра дупчење перформанси и може да се вежба преку најтешките армиран бетон, или бетонски ѕид со вода.
3, Максимален број ВРТЕЖИ во минута : 12000rpm
За Нас
Diamant Cut & Абразивни CO.Покривот тип дизајн
2.
дијамант core вежба битен сегмент Опис на Производот
Вовед
дијамант core вежба битен сегмент
Нашите дијамант core вежба битен сегмент одговара на високо-брзински дупчење машина.Влажни за дупчење бетон
Детали Слики
Производи информации
конкретни core вежба битен сегмент
Дијаметар
Сегмент Висина
Должина
Широк
Примена
Φ200 mm
H10mm
24mm
4. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло.

Главните карактеристики

Број На Модел На:
DC-DSCB200
Должина:
24mm
Тип:
Основни Вежба Малку
DIY Материјали:
Електрични
Употреба:
Ѕидот И За Дупчење
Материјал:
дијамант
Бренд Име:
casaverde
is_customized:
Yes
сегмент heignt:
10мм
сегмент големина:
24*4.5*10мм
Објектот:
дијамант сегмент за основни малку
Заварување Тип:
Brazed заварени
Примена:
влажни за дупчење бетон
Дијаметар:
200 mm
квалитет:
A
сегмент тип:
Покривот тип
Количина:
14pcs/set

Избор на клиент