• Новак
НОВ Дистрибутер ЗА FITNISSAN КАМИОН 720 L16 L18 1.6 1.8 L L L4 22100-A3502 1979-1985

НОВ Дистрибутер ЗА FITNISSAN КАМИОН 720 L16 L18 1.6 1.8 L L L4 22100-A3502 1979-1985

DEN 4704.00
Во достапна форма

Пристапност


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITNISSAN КАМИОН 720 L16 L18 1.6 1.8 L L L4 22100-A3502 1979-1985

Главните карактеристики

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Должина:
20cm
Име На Модел:
22100-A3502
Тип На Објект:
Вози Елементи
Зафатнина:
1600cc 1800cc
Објектот Висина:
15cm
Специјални Функции:
Дистрибутер
Година:
1979-1985
Објектот Тежина:
1.5kg
Објектот Дијаметар:
15cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Објектот Ширина:
15cm
Бренд Име:
EAPENERGY
Дистрибутер:
Дистрибутер

Избор на клиент