• Новак
FCS G5 буквален за мрежа Перка Зелена Fibreglass Surf Перки Quilhas Surf FCS Перка

FCS G5 буквален за мрежа Перка Зелена Fibreglass Surf Перки Quilhas Surf FCS Перка

DEN 1439.52
Во достапна форма

Пристапност

Детали
FCS перка кутија компатибилни. Перформанси Core конструкција со рака од карбонски влакна дизајниран да овозможи контролиран flex и подобрена база на вкочанетост.
3 парчиња по собата.
Лиен fiberglass/ јаглерод композитни перка со инженерните flex и совет одговор. Ова добро заоблени дефиниција е дизајниран да се направи рамнотежа помеѓу брзината, диск и маневрирање. Совршен за широк опсег на услови од плажа паузи за да се укаже на паузите, овие перки се прилагодени за сите одбор видови.
G5 Карактеристики :
о Стакло Flex
о Медиум
o База : 4.37" / 111 мм
о Длабочина : 4.55" / 115 mm
o Област : 14.76"2 / mm2 9525
о Издржам : 33°
о Фолија : IFT

Главните карактеристики

Отворено Активност:
сурфање,Paddling
Применливи Луѓе:
Унисекс
Број На Модел На:
FCS Перка
Тип:
Чантата
Големина:
G5
Материјал:
Fibreglass,Саќе
боја:
Зелена

Избор на клиент