• Новак
2 ПАРЧИЊА/МНОГУ Оригинални Сина Двојна Бенд 136-174/400-520MHZ VHF UHF Рака двонасочна Радио УВ-5R со Слушалка

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ Оригинални Сина Двојна Бенд 136-174/400-520MHZ VHF UHF Рака двонасочна Радио УВ-5R со Слушалка

DEN 2707.20
Во достапна форма

Пристапност

2 ПАРЧИЊА/МНОГУ Оригинални Сина Двојна Бенд 136-174/400-520 MHZ VHF UHF Рака двонасочна Радио УВ-5 R со Слушалка Сите на нашите предмети се Сосема Нов Модел Pofung УВ-5 R Сина Боја Dual-band / двоен дисплеј / двоен режим на подготвеност A/B бенд независна операција( УВ UU V+U В ) 128 групи канали складирање Кратенка мени операцијата на владата VFO & Меморија канали скенирање Итни Alarm Time-out Тајмер (ОБУЧУВАЧИ) 0~9 оценки ВОКС избор на PTT & АНИ ID FM радио и 25 станици за складирање Глас companding 50 CTCSS/105 DCS Висок/Низок TX power избор на DTMF функција Широк/Тесен појас(25k Hz/12.5 ппм Превозникот бран толеранција 5ppm Модулација 16k¢F3 E / 11k¢F3 E Max фреквенција отстапување Модулација карактер 6 d B по пати фреквенција печ Емисија тековната CTCSS / DCS 0.5 k Hz) Да ВОКС функција Да Зафатен channel lock-out(BCLO) Да Зафатен lockout функција Да Фреквенција чекор Да Скенирање функција Да се Следи функцијата Да Time-out Тајмер (ОБУЧУВАЧИ) функција Да LCD дисплеј Да Двоен дисплеј Да Батеријата напон екран функција Да Канал прикажување и уредување на функции не индикаторот за јачина на Сигналот Да заклучување на Тастатурата функција Да вградена Led светилка Да ФМ радиото Да Жица клон функција Да Итни аларм функција Да слаба батерија аларм Да заштеда на Енергија функција Да Висока/Ниска TX power избор Да Ѕвонење крајот на пренос Yes Кинески и англиски глас брзо Да PC софтвер програмабилни Да Основни Описи Оценет Напон 7.

Главните карактеристики

Фреквентен Опсег:
136-174MHZ и 400-520MHz
Разговор Опсег:
3-5км
Складирање Канал:
128
Бренд Име:
BAOFENG
Максимален Домет:
3km-5км
Димензии:
18*11*9.5 cm
Is_Display:
Yes
Тип:
Двонасочна Радио
Воки Токи Тип:
Преносни
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
УВ-5R
Фреквентен Опсег:
136-174MHZ и 400-520MHz
Оперативен Напон:
DC 7.4 V
Меморија Канали:
128
RF Излезна Моќност:
5W
Фреквенција стабилност:
2.5 ппм.
Капацитетот На Батеријата:
1800MAH MAX Li-ion
Модулација:
16kF3E / 11kF3E
фенерче:
Вграден-во
PC Софтвер за Програмирање:
Поддршка
Гаранција:
една година

Избор на клиент