• Новак
Нов Дистрибутер ЗА FITNISSAN ЛОРЕЛ 430 C32 L26 2.6 L L6 22100-V2600 1983-1996

Нов Дистрибутер ЗА FITNISSAN ЛОРЕЛ 430 C32 L26 2.6 L L6 22100-V2600 1983-1996

DEN 4704.00
Во достапна форма

Пристапност


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
Нов Дистрибутер ЗА FITNISSAN ЛОРЕЛ 430 C32 L26 2.6 L L6 22100-V2600 1983-1996

Главните карактеристики

Специјални Функции:
Дистрибутер
Зафатнина:
2600cc
Објектот Должина:
20cm
Објектот Тежина:
1.5kg
Објектот Дијаметар:
15cm
Година:
1983-1996
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Тип На Објект:
Вози Елементи
Објектот Ширина:
15cm
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Висина:
15cm
Име На Модел:
22100-V2600
Нема. на Цилиндри:
6 Цилиндри
Дистрибутер:
Дистрибутер

Избор на клиент