• Новак
НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET S10 Палто 4.3 L V6 1103574 1993-1995

НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET S10 Палто 4.3 L V6 1103574 1993-1995

DEN 5280.00
Во достапна форма

Пристапност


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET S10 Палто 4.3 L V6 1103574 1993-1995

Главните карактеристики

Специјални Функции:
Дистрибутер
Објектот Должина:
28cm
Објектот Дијаметар:
15cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Година:
1993-1995
Тип На Објект:
Вози Елементи
Објектот Ширина:
15cm
Зафатнина:
4300cc
Објектот Тежина:
2kg
Име На Модел:
1103574
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Висина:
15cm
Нема. на Цилиндри:
6 Цилиндри
Дистрибутер:
Дистрибутер

Избор на клиент