• Новак
висок квалитет на печатење машина за лим дигитални метална плоча печатење машина

висок квалитет на печатење машина за лим дигитални метална плоча печатење машина

DEN 143520.00
Во достапна форма

Пристапност

Ние ќе рефундирање на само машина сама по себе плаќање.Печати погодно и сува веднаш.
Haiwn LED ув печатач е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата
навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.
Ps : rip софтверот е бесплатен за вас!
И ако нема посебни барања,печатачот ќе биде предаден accoding на
номинална напон на купувачот 's земјата.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата. што е печатење цена?
Обично,1.

Главните карактеристики

Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-LED Mini4
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото)
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
ув flatbed prinrer
Употреба:
ув flatbed печатач
мастило:
ув мастило
димензии на печатење:
280mmX420mm
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
65KG
печати на чекање:
CMYKLMLC/CMYK+2W/CMYK+2V
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Пакување:
Анти-притисок картон

Избор на клиент