• Новак
QC12Y хидраулични замав зрак железо лист shearing машина Сигурен Квалитет Harsle Бренд машина за сечење

QC12Y хидраулични замав зрак железо лист shearing машина Сигурен Квалитет Harsle Бренд машина за сечење

DEN 48000.00
Во достапна форма

Пристапност

Користете напредно интегрираат хидрауличниот систем и добра сигурност.5
3200x1500x2100
QC11 Y-6x3200
6
3200
10-25
20-600
30'-1°30'
7. Втората генерација на Хидраулични замав зрак shearing машина. Се чека за вашиот контакт. Добредојде
Секогаш кога ќе се дојде да ја посетите нашата фабрика, можете да видите многу хидраулична преса паузи во нашата фабрика. Багажник, ножот рамка е целиот заварени, со вибрации за да се елиминира внатрешна стресот, да одржи добра прецизност. Ние успешно се служи повеќе домашни и странски клиенти во изминатите неколку години.Паралелизам на лист да се отсечени и прецизност на смолкнување големина може да биде обезбедена.Систем користи мочниот меур-тип хидраулични на акумулаторот, како помошно енергија , апсорбира притисок шок, машината е скоро мазна, ниско ниво на бучава. Е модерна претпријатие кое произведува различни видови на NC и CNC притиснете на кочница, shearing машина, моќ притиснете, хидраулична преса, возен машина, ironworker и други поврзани машини.Иновации
Нашиот тим се одржи на силна способност за дизајнирање, усвојување на меѓународен менаџмент на владата и адреса на нови решенија за различни барања. Правоаголни нож, четири сечење на рабови, и loong услуга живот. Прилагодливи shearing агол за да се намали деформација на листот.

Главните карактеристики

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
QC12Y
CNC или Не:
CNC
Бренд Име:
HARSLE
Shearing материјал:
нерѓосувачки челик, јаглероден челик, алуминиум
Напојување:
380V 50Hz 3 фаза

Избор на клиент