• Новак
НОВ Дистрибутер ЗА FITNISSAN Навара КАМИОН D22 KA24DE 2.4 L L4 22100-VJ202 22100-VJ262 1997-2009

НОВ Дистрибутер ЗА FITNISSAN Навара КАМИОН D22 KA24DE 2.4 L L4 22100-VJ202 22100-VJ262 1997-2009

DEN 6144.00
Во достапна форма

Пристапност


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITNISSAN Навара КАМИОН D22 KA24 DE 2.4 L L4 22100-VJ202 22100-VJ262 1997-2009

Главните карактеристики

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Должина:
20cm
Зафатнина:
2400cc
Тип На Објект:
Вози Елементи
Објектот Висина:
15cm
Специјални Функции:
Дистрибутер
Објектот Тежина:
1.5kg
Објектот Дијаметар:
15cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Објектот Ширина:
15cm
Име На Модел:
22100-VJ202 22100-VJ262
Бренд Име:
EAPENERGY
Година:
1997-2009
Дистрибутер:
Дистрибутер

Избор на клиент