• Новак
(50PCS/Многу) Epistar Чип 3 Години Гаранција 0.6 1.2 m m 2ft 4ft 600mm 1200mm 10W 18W 12V T8 ЛЕР Цевка Светлина Флуоресцентна Светилка бел ден

(50PCS/Многу) Epistar Чип 3 Години Гаранција 0.6 1.2 m m 2ft 4ft 600mm 1200mm 10W 18W 12V T8 ЛЕР Цевка Светлина

DEN 11001.60
Во достапна форма

Пристапност

12 V T8 ЛЕР Цевка Светлина Спецификација : 12 V T8 ЛЕР Цевка Чип Бренд : Epistar Моќ : 10 W,18 W Должина : 0.6 m,1.2 m Боја : Кул Бело,Топло Бела покривка Боја : Млечно 10 W Прозрачна Флукс : 900 LM
18 W Прозрачна Флукс : 165 0 LM Влезен Напон : DC12 V Оперативни Температура : -30 ~ 60 °C животниот век : 50000 H Сертификат : CE, и Ro HS Гаранција : 3 Години

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Кул бела, Топло бела
Wattage:
600mm, 1200mm
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Цевка
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Должина:
0.6m
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
T8
Зрак Агол(°):
180°
Обликот:
Бар
Број на LED Чип:
Други
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
2835
Напон:
12V
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
заштеда на енергија:
90%
CRI:
80Ra
Фактор на моќност:
0.95
PCB Материјал:
алуминиум PCB
Материјал:
Алуминиум
Маска Материјал:
PC
база:
G13
Лумен:
100-110lm/W
Гаранција:
3 Години
Име на производ:
t8 лер цевка

Избор на клиент