• Новак
Флексибилни Заробени на УЛ 1007 10 Бои 22 AWG Wire Кабел 10m Должина

Флексибилни Заробени на УЛ 1007 10 Бои 22 AWG Wire Кабел 10m Должина

DEN 259.20
Во достапна форма

Пристапност


Поврземе Жица, 22 AWG, Заробени,
Поврземе жица се користи во различни општа намена електрични апликации. Заробени бакарна жица обезбедува добра електрични конективност додека сте PVC изолација ја штити жица против триење, хемикалии, масла и растворувачи. Жица согласува да УЛ и МИЛИ-спецификации спецификации, и обезбедува одлични униформност за лесна за обработка, одземање и престанок.
Достапни во Црна, Сина, Кафена, Сива, Зелена, Портокалова, Црвена, Виолетова, Бела & Жолта.
Изборот На Вашиот Поврземе Жица Тип
Должина : 32 Стапки / 10m Материјал : Конзервирани Бакарна Жица со Дијаметар : 0.0254" Целокупната Дијаметар : 0.062" Изолација : ПВЦ Тип : UL1007 Заробени Жица (7/30) Боја : Црна, Сина, Кафена, Сива, Зелена, Портокалова, Црвена, Виолетова, Бела & Жолта. Напон Оценка : 300 Volts Температура Оценка : 80°C

Главните карактеристики

Тип На Проводник:
Заробени
Тип:
Изолирани
Број На Модел На:
UL1007 Заробени Жица
is_customized:
Yes
Изолација Материјал:
ПВЦ
Примена:
електрични апликации
Диригент Материјал:
конзервирани бакар

Избор на клиент