• Новак
2017 DXF Нови Пристигна 5PCS Airsoft Пиштол Батеријата 7.4 V 1100mAh 25C 2s AKKU Мини Airsoft Пиштол Батеријата РК Tamiya модел конектор

2017 DXF Нови Пристигна 5PCS Airsoft Пиштол Батеријата 7.4 V 1100mAh 25C 2s AKKU Мини Airsoft Пиштол Батеријата

DEN 2326.00
DEN 2448.00
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


Не фрли во вода.2 V Напон на пакет 7.
Полнење и празнење на батеријата најмалку еднаш во секој месец.
Опис Бренд DXF Капацитетот на Батеријата 1100m Ah Континуирано празнење стапка 25 C(27 A) Пукна го Оценувате 50 C(54 A) Напон по келија 3., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина.4 V 1100mah 25 C Батеријата Сертификат CE,ROHS,MSDS,UN38.2017 DXF Нови Пристигна 5 PCS Airsoft Пиштол Батеријата 7.
Не над-празнење на батеријата помал од 3. Сите DXF батерии во согласност со Ro HS и CE квалитет тестирање стандарди.2 mm ( ± 0-3мм) Тежина 60 g Пакување листа 5pcs 100% нов 7. DXF која е Навивачите hobbyking градот.
Чувајте ја батеријата со 3. DXF користите само Одделение клетката.
Не фрли во оган.3
Претпазливост за батеријата :
Не над-полнење на батеријата highter од 4. Големина на 100 mm*21mm*10.4 V Клетки 2 S Укажуваат на тоа наполнете го оценувате 1 C Силикони жица 10awg Приклучокот .4 V Max напон по пакет 8. DXF Батерии нуди одличен вредност преку обезбедување на фабрика директни цена и квалитет кој ги исполнува или го надминува оној на другите големи батерија производители.4 V 1100m Ah 25 C 2s AKKU Мини Airsoft Пиштол Батеријата РК Tamiya модел конектор
ЗА DXF
DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co.

Главните карактеристики

Испуштање го оценувате:
25c
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Големина:
100 mm*21mm*10.2mm
Бренд Име:
DXF
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - NiMH
Технички параметри:
KV1100
Пластични Тип:
PC
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
DXF10005N05
Надградба На Делови/Додатоци:
Батеријата

Избор на клиент