• Новак
1-6 Y Деца Деца Бебе Принцеза се Облекуваат Девојките Церемонија Свадба Партија Цвет Tulle Туту Фустани Девојки Vestido DR5046

1-6 Y Деца Деца Бебе Принцеза се Облекуваат Девојките Церемонија Свадба Партија Цвет Tulle Туту Фустани Девојки

DEN 367.00
DEN 488.64
-25 %
Во достапна форма

Пристапност

Принцезата Туту Фустан Кавга Мини Фустан Деца Бебе Девојка без Ракави Sundress За 1-6 Y 100% Сосема Нов и Висок Квалитет Повод : Dressy, секој ден, Празник, Церемонија, Танцување. Сезона : Пролет, Лето, Есен Материјал : Памук мешавина & Tulle & Чипка Боја : Шампањ Шема : Шупливи од чипка Капчиња Стил : Мулти-Слој Туту фустан Тежина : 150-192g се Вклучени : 1x Деца Девојка Мини Фустан Големина Препорачуваат за Деца Должина Биста Половината XS(12М) 1-2 Години 21.3"/54cm 21.26"/54cm 22.81"/58cm S(2 T) 2-3 Години 23.6"/60см 22.05"/56cm 24.0"/60см M(3 T) 3-4 Години 23.6"/60см 22.83"/58cm 25.2"/64cm L (4) 4-5 Години 25.2"/64cm 23.62"/60см 26.21"/66.5 cm XL(5) 5-6 Години 26.77"/68cm 24.40"/62cm 27.20"/69cm Забелешка : ве Молиме изберете големина од Здолниште Должина и Половината , возраст е само за референца. Поради фактори како што се прикаже пиксели, па така не може да биде малку боја разлика. Бидејќи на различни мерни методи, може да се 1-3cm од дозволената спектар грешка.

Главните карактеристики

Дете НИ Големина:
2T, 3T, 4T, 5, 6
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Фустани Должина:
Колено-Должина
Силуета:
А-Линија
Јака:
О Деколте
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Декорација:
Чипка
Шаблон Тип:
Крпеница
Sleeve Стил:
Редовни
Стил:
Лолита Стил
Материјал:
Памук,чипка
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Вграден Градник:
No

Избор на клиент