• Новак
Нови Оригинални Интелигентни Дигитален Дисплеј Термостат Г-7-120-R/E-А1 Reflow лемење калај шпорет печка пластични машина

Нови Оригинални Интелигентни Дигитален Дисплеј Термостат Г-7-120-R/E-А1 Reflow лемење калај шпорет печка пластични

DEN 2784.48
Во достапна форма

Пристапност

Ако добиете стоки и ништо лошо ве молиме да ни остават целосна ѕвезда feeback. ве молиме оставете масажа со вашата e-mail адреса, така што ќе може да одговори побрзо.
Инструмент усвојува двојно комбинирано работење
Инструмент големина : G1 : 48 * 48, Г-7 : 72 * 72, G8 : 48 * 96, G9 : 96 * 96
G120 серија термостат трансформатор напојување напонот AC220 V ± 10%
G130 серија на контрола на температурата за префрлување напојување напонот AC85-250 V
Основни параметри на контролорот :
Точност : ± 0.
НА само-подесување со одлични резултати, висока прецизност за контрола на температурата.превозот дена зависи од спонзор , ние не може да го контролира превозот дена .
Влезни сигнали може слободно да се конфигурираат.
Голема бучава имунитет. Answer : ___________________________ NOTE : 1 ве Молиме потврдете превозот адреса & телефон & име правилно , стоките ќе бидат испорачани според информациите што ви се нуди. (Инхибираат метар температура префрлување и undershoot) нула форумот корисникот прилагодливи. Особено погоден инвертер систем.или имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти Негативни feeback. Тоа дава 2 аларм.ве молиме контактирајте царинската да царинење asistant Позитивни.

Главните карактеристики

Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Стил:
Стои Станица
Употреба:
Индустриски
Теорија:
температурата контролер
Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
Никој
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Број На Модел На:
Г-7-120-R/E-A1

Избор на клиент