• Новак
НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET Camaro Славна личност За 2,8 L 3.1 L V6 1103633 1103694 1985-1992

НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET Camaro Славна личност За 2,8 L 3.1 L V6 1103633 1103694 1985-1992

DEN 5280.00
Во достапна форма

Пристапност


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITCHEVROLET Camaro Славна личност За 2,8 L 3.1 L V6 1103633 1103694 1985-1992

Главните карактеристики

Објектот Должина:
20cm
Тип На Објект:
Вози Елементи
Бренд Име:
EAPENERGY
Објектот Висина:
15cm
Специјални Функции:
Дистрибутер
Име На Модел:
1103633 1103694
Објектот Дијаметар:
15cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Објектот Ширина:
15cm
Година:
1985-1992
Објектот Тежина:
2kg
Зафатнина:
2800cc 3100cc
Нема. на Цилиндри:
6 Цилиндри
Дистрибутер:
Дистрибутер

Избор на клиент