• Новак
Европа без данок 500W 36V 15AH Шише за Вода батеријата 36V 15AH Електричен Велосипед Употреба на Батеријата samsung 3000mah ќелија со BMS 42V 2A Полнач

Европа без данок 500W 36V 15AH Шише за Вода батеријата 36V 15AH Електричен Велосипед Употреба на Батеријата

DEN 15264.00
Во достапна форма

Пристапност

Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001 5. Висока енергетска густина
2.
Транспорт Време На Испорака :
Батеријата е посебен производ, сите батерии треба неколку циклус тестови пред породувањето, па производство и
тест време треба за 5-7 дена;
Испорака Метод :
За Европската Унија купувачи :
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе воздухот во Франција прво,потоа до дестинацијата
земји преку ДПД или UPS.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања
мора да се заврши во рок од 3 дена.
Не превоз или чувајте ја батеријата заедно со метални објекти како што се шноли, ѓердани, итн. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски. Загадувањето-бесплатно, животната средина пријателски
4.
Ние ќе плаќаат данок во Франција Обичај . Поедноставување на батеријата за управување со систем (BMS) и батерија полнач
7.
За Швајцарија, Норвешка купувачи
Сите парцели обично се испраќаат од страна на ДПД превозот,тоа ќе воздухот во Франција прво,потоа до дестинацијата
земји преку ДПД или UPS.Без мемориска ефект и батерија.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој .Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач, анти-над сегашната, анти - преоптоварување 3. Мала тежина, мала големина
11.
Не ја користите или ја напушти батеријата во близина на извор на топлина како оган или грејач
Употребата на батерија полнач специјално за таа намена при полнење на батеријата.

Главните карактеристики

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
36v
Тип:
Литиум Батерија
Тип На Батерија:
Samsung18650 батеријата
Големина:
360*130*85mm
is_customized:
Yes
полначот:
42v 2.0 На

Избор на клиент