• Новак
обичај хартија облека висат ознака со мет слој, прифати мали цел

обичај хартија облека висат ознака со мет слој, прифати мали цел

DEN 11280.00
Во достапна форма

Пристапност


Овој објект е само за вашиот квалитет референца, не е за продажба.
За повеќе висат означите слики, ве молиме посетете ја нашата компанија веб-сајт www.clothinglabels.cn/hang-tags.html .
Точка име : хартија висат ознака.
Материјал : обложена хартија.
Големина : 5.2x7cm.
Боја : сива позадина со 1 боја логото печатење.
Техника : мет слој.
Тежина : 1.2 g/pc
Други текстилни етикети и ознаки.

Главните карактеристики

Тип На Производ:
Облека Ознаки
Техника:
Печатени
Функција:
Recyled,Еко-Пријателски
Бренд Име:
Pinli
Број На Модел На:
K001229-2
Употреба:
Облека,Чевли,Кеси
Материјал:
Хартија

Избор на клиент