• Новак
10PCS 12722 20W КОЧАН LED Лента 127x22mm Висока Моќност Извор на Светлина КОЧАН Тешко DIY сијалица Модул 30-33V DC светилка за Отворен Downlight

10PCS 12722 20W КОЧАН LED Лента 127x22mm Висока Моќност Извор на Светлина КОЧАН Тешко DIY сијалица Модул 30-33V

DEN 1102.08
Во достапна форма

Пристапност


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Внимание : Поради ограничувањето на фотографирањето опрема,бојата на производи во фотографијата е за повикување само,ве молиме предмет на нашите вистински производи во случај на каква било разлика. Она што чипови дали ви обично се користат?
Ние обично се користат Bridgelux, Epistar, Битие, Sanan и други чипови за нашите производи, expecially се специјализираат во ФЛИП ЧИП КОЧАН. Колку долго е вашето време на испорака?
Usualy Пратката ќе биде покриен од 2 работни денови по плаќање.Можете да ја прифати OEM/ODM наредби?
Да,ОЕМ,ODM наредби се добредојдени,ве молиме контактирајте со нашиот персонал за Услуги на Корисниците ако имате било какви посебни потреби. Како е во вашата компанија?
Denboss е професионална производителот ангажирани во истражување,развој,производство,продажба и сервис на КОЧАН LED и LED светилка. Ако имате посебни барања, ве молиме да комуницирам со нашиот персонал за услуги на корисниците кога наредил. Колку долго е вашата гаранција?
W e понуда 2 години гаранција на нашите производи, ако ги користат правилно. Кои се вашите главни производи?
Ние се специјализираат во производство на разни видови LED Производи.

Главните карактеристики

Wattage:
20W 10PCS
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
allcob
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
Плоштад
Просечен Живот (часот):
50000
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Зрак Агол(°):
120°
сертификација:
RoHS,FCC,CE
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Моќ Толеранција:
5%
Обликот:
Бар
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Напон:
30-33V 600mA DC
Прозрачна Флукс:
2000 Lumens & Над
Должина:
127*22mm
База Тип:
КОЧАН LED Лента
Тип:
ДБС-12722-1004
Надвор Големина:
127x22mm
Осветлување Големина:
113*11mm
CRI(Ра):
70
Напред Напон(СТРУЈА):
30-34v
Макс Напред Струја(DC):
600ma
Тежина:
0.015kg
Температура на бојата(Бела):
6000-6500k
Боја температура(Топло Бела):
2900-3000K
Гаранција(Точни Се Користи):
2 години

Избор на клиент