• Новак
20 КОМПЈУТЕРИ Растворувач Отпорни Чистење Wiper Ножот за Ролан Mimaki Mutoh DX2 / DX4 Печатач Глава - Црна

20 КОМПЈУТЕРИ Растворувач Отпорни Чистење Wiper Ножот за Ролан Mimaki Mutoh DX2 / DX4 Печатач Глава - Црна

DEN 730.00
DEN 768.00
-5 %
Во достапна форма

Пристапност


20 КОМПЈУТЕРИ Растворувач Отпорни Чистење Wiper Ножот за Ролан Mimaki Mutoh DX2 / DX4 Печатач Глава - Црна
Ролан : SJ 540, SJ 740, SJ 645 EX, SJ 745 EX, SJ500/600, SC540
SC 545 ЕКС, XC 540, СП 300, СП, 540, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ 300, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ 540..
Mimaki : JV 3..
Mutoh : Сокол Отворено, Rockhopper I/ II..
Големината на wiper е за 21mm (Ширина) x 20mm (Висина) x 2mm (Дебелина). Овие wiper ножеви се направени од високо квалитетни силикон, па тие се растворувач отпорни , тоа е дизајниран за користење на печатари во блага-растворувач или еко-растворувач мастило.
Над инк-џет печатач модел е за refernce само.
Овие wiper може да се користи во ПОВЕЌЕТО МОДЕЛ кој на глава за печатење е ESPON DX4
Забелешка : Овие бришачите, не се вклопуваат Ролан Versa Camm SP-300i

Главните карактеристики

Бренд Име:
TOPINKJET
Број На Модел На:
SPI-wiper
Тип:
Други
Име на производ:
Чистење Wiper Сечилото
Погоден за:
за Ролан Mimaki Mutoh DX2 / DX4 Печатач Глава
Точка име :
Чистење Wiper Ножот за Ролан Mimaki Mutoh DX2 / DX4 Печатач Глава
1 многу:
20pcs

Избор на клиент