• Новак
Jiguoor 8 LED Сензор за Движење Светлина Безжични Инфрацрвени Дома Затворен Отворено ПИР Автоматскиот Сензор за Движење Детектор LED Ноќ Светлина Светилка

Jiguoor 8 LED Сензор за Движење Светлина Безжични Инфрацрвени Дома Затворен Отворено ПИР Автоматскиот Сензор

DEN 239.52
Во достапна форма

Пристапност


Доцнењето : Ако луѓето ја напуштат, светлината ќе го одложи 5-7s за да го исклучите.
Погодни за употреба во домовите, гардероби, кујни, скали, кампување шатори, отворено или било каде, и ако ви се допаѓа.061 Пакет се Вклучени 1 XSensor Движење LED Светло
Карактеристики :
8 супер бела LED, автоматско вклучување при откривање на луѓето кои доаѓаат, изградена во светлосен сензор кој може да identityday и ноќе, само по себе, зелена дизајн, анти-кражба design Built во светлосен сензор кој може да идентитет и дење и ноќе, само по себе, со 8 x авто инфраред сензор за светло светилка.
Детали :
Боја на ламбата : Црна,бела,сина,зелена,црвена
Влијание на владата : Dual-прозорец инфрацрвени сензори
Влијание контрола : Light sensor
Режим на струја : 70u A
Работат на струјата : 70m A
Интервал на време : 5-7 секунди
Self-Тест време : 20seconds
Звук на алармот : 90 DB (изборен)
Температурата на работа & влажност : -5°~38°,5%~93%
.
Спецификации Светлина Тип Безбедност Светлина Напојува Извор на Батеријата Батеријата Количество 2 x AA (Не се вклучени) LED Осветлувањето 1400-1600 MCD/еез Извор на Светлина со Високи Перформанси LED LED Кол 8 Карактеристики Сензор Сензор Опсег во Рок од 3 метри Сензорот за Чувствителноста Агол Од 120° Материјал Пластични Димензија (mm) 88 x 88 x 3(L*W*H) Нето тежина (kg) 0.

Главните карактеристики

боја:
Бела, Црвена, Зелена, Сина, Црна
Тип На Објект:
Ноќ Светла
Е Светилки Вклучени:
No
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
Бренд Име:
jiguoor
Тело Материјал:
Пластични
Е Батерии Вклучени:
No
Извор На Светлина:
LED Светилки
Енергија:
Движење
Тип:
ноќ светлина
Употреба:
За итни случаи
Е Батерии Се Потребни:
Yes
сертификација:
CE
Број На Модел На:
-
Тип На Батерија:
AA
Обликот:
Други
Wattage:
#
Напон:
-

Избор на клиент

6 LED ПИР Тело Сензор за Движење се Активира Ѕид Светлина Ноќ Светлина Индукција Светилка за Автоматско вклучување/Исклучување
  • Новак

6 LED ПИР Тело Сензор за Движење се Активира Ѕид Светлина Ноќ Светлина Индукција Светилка за Автоматско вклучување/Исклучување

DEN 158.00 225.60

Ако некој објект е квалитетот на проблемот или е различен од она што го наредил,ве молиме да не известит