• Новак
GC41 Сублимација Мастило рефил кит За Ricoh SG2100 SG2100N SG3100 SG2010L SG3100SNW SG3110DNW SG3110DN SG3110SFNW инк-џет печатач

GC41 Сублимација Мастило рефил кит За Ricoh SG2100 SG2100N SG3100 SG2010L SG3100SNW SG3110DNW SG3110DN SG3110SFNW

DEN 1320.00
DEN 1435.20
-8 %
Во достапна форма

Пристапност

Пакетот вклучува : (1) 1 Шише 100ml Црно мастило.Ние сме Alibaba Оценува на преку 10 години Злато Снабдувач 10. Многу лесно да се рефил ! 13. (3) 1 Шише 100ml Магента мастило. УВ отпорни мастило 14. Безбедно пакување 15.Различни дизајни 7. (5) во Прилог на рефил алатка
Топло прашува : АКО ви треба други бои,ве Молиме љубезно ве молиме да ни кажете боја треба,ви Благодариме! Ние ќе се обидеме да се декларираат како "Подарок", или "Примерок" со пониска вредност на фактура за да се намали вашиот локален обичај трошоци.,Ние имаме свои мастило фабрика! 2.Нашата добра услуга 9.

Главните карактеристики

Тип:
мастило рефил кит
Бренд Име:
welcolor
Број На Модел На:
RSU-GC41
Компатибилен Бренд:
RICOH
боја:
Б.К C Y M
мастило за јачина на:
100ml/боја
Кертриџ кодот:
GC41
Функција:
Компатибилен
is_customized:
Yes
Сертификати:
ISO9001
тип на мастило:
сублимација мастило
Користење На Животот:
2 година
Пакување:
вакуум
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Избор на клиент