• Новак
IP65 Треперење Соларни Факели Светла, Водоотпорен LED Танцување Пламен Факели Соларни Светилки Пејзаж За Градина Пат Патеката

IP65 Треперење Соларни Факели Светла, Водоотпорен LED Танцување Пламен Факели Соларни Светилки Пејзаж За Градина

DEN 1987.00
DEN 2207.52
-10 %
Во достапна форма

Пристапност

Овој Факел Светлина работи автоматски без електрична енергија потрошувачка.VNL IP65 Треперење Соларни Факели Светла, Водоотпорен LED Танцување Пламен Факели Соларни Светилки Пејзаж За Градина Пат Патеката Дизајниран за вашиот Двор,Градина,Патот & Патеката : ) ПРЕДВОДЕНА од Факели Танцување Пламен Осветлување Дизајн : Треперење факели соларни светилки отворено се состои од 96 Led диоди. Монтажни и Лесен за Инсталација : Пламен Факели Светла БЕЗ ЗАВРТКИ е ПОТРЕБНО, БЕЗ ЖИЦИ се ПОТРЕБНИ. Топло прашува : Никакви проблеми за време на инсталацијата оваа Соларна LED Факели, испратете ни e-mail на Ali Express за одговор во рок од 24 часа,ние ќе се обидеме потрудиме да се реши тоа за вас. Тоа може да ги красат место, дури и во текот на денот. Секоја ПРЕДВОДЕНА искри топла жолта светла, десетици промена на пламен станува имитираат крајно РЕАЛНИ и ПРИРОДНИ танцување пламен Соларен Само & Автоматско Мрак-да-Зората За вклучување / Исклучување : LED Танцување Пламен Осветлување со големи соларни панел на врвот, собира соларната енергија во текот на целиот ден, вграден-на ПОЛНЕЊЕ 2200 m Ah литиум батерија, светло до 10 ЧАСА во текот на летото и 5 ЧАСА, во зима по целосно наполнета, 35 Im Водоотпорен & Времето Отпорни : пејзаж соларни осветлување светилки со IP65 оценет ВОДООТПОРЕН, издржат сите видови на временските сите рунда година, издржлив материјал го прави соларна LED светла имаат долг живот.

Главните карактеристики

Извор На Енергија:
Сончевиот
База Тип:
Никој
Гаранција:
2 години
сертификација:
CE,FCC,ССА,RoHS
Заштита Ниво:
IP65
Употреба:
празник
Напон:
3.7V
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Број На Модел На:
SL-FT96
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Карактеристики:
Соларен погон со танцување на Пламен
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
VNL
Име:
LED Соларна Светилка Светлина
li-ion батерија:
3.7 v 2200mah
Материјал:
ABS+PC
LED:
96pcs 0.2 W Килибар LED диоди
Време На Полнење:
8-10 часа
Работа:
Нашиот Сончев Факел Светлина до 10 часа во текот на летото и 5 часа, во зима
Водоотпорен:
IP65
Функција:
Треперење на Светлината како што се
Сертификат:
CE,ROHS,FCC
Гаранција:
2 години

Избор на клиент