• Новак
Geetans Мини Автомобил светла H7 LED H4 H11 H8 H9 9005 9006 HB2 HB4 HB3 водоотпорен КОЧАН Супер светло за сите автомобил 6500K 8000lm EJ

Geetans Мини Автомобил светла H7 LED H4 H11 H8 H9 9005 9006 HB2 HB4 HB3 водоотпорен КОЧАН Супер светло за сите

DEN 1032.00
DEN 2063.04
-50 %
Во достапна форма

Пристапност


Основна Спецификација : Оперативен Напон : DC 9~36 V ИЗЛЕЗ ТЕКОВНАТА:AC MPDELS ДОСТАПНИ:СИТЕ ГОЛЕМИНИ на ТЕКСТ МОЌ:80 W ИП Стапка : IP65 РАБОТИ БУЧАВА : ≤10 DBA Извор на Светлина Модел : ODM Чип Боја Температура 6000 K ± 500 K Оперативни Живот : >30000hrs Оперативни Температура : -40℃~ +80℃ Заштити го оценувате : CE, Rohs, IP67 оценет вода и прашина печат
.
Geetans Мини Автомобил светла H7 LED H4 H11 H8 H9 9005 9006 HB2 HB4 HB3 водоотпорен КОЧАН Супер светло за сите автомобил 6500 K 8000lm
Answer : ___________________________ NOTE : Производот мора да биде професионална инсталација персонал за инсталација; Пред инсталацијата, ве молиме отстранете го возило батеријата катоден; По инсталацијата, ве молиме проверете жици и инсталацијата се abonrmal. Ако имате било какви прашања, слободно контактирајте со нас.Потврдете делови taurness одговор дали постојат пропусти; По инсталацијата, ве молиме тест на производот функција е нормално.
Опис на производот : 30% посветла отколку традиционалните Халоген светилка Бели извор на светлина, лесно да се прифати од страна на човечкото око и нема да се чувствувате уморни Рафинирани Вакуум copperheatsink насочува Топлината подалеку од предводена од Бакар со топлина Пука ладен воздух директно преку Аеродинамичен пропустливи да рамномерно кул Секоја компонента Посилни способноста на анти-експлозија,shakeproof,висока температура отпорни,висок притисок отпорни.

Главните карактеристики

Тип Socket:
H8 H9 H11, H7, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Чип Собранието Тип:
КОЧАН
Wattage:
80W
Лер Зрак Тип:
Комбо
Извор На Светлина:
LED
Бренд Име:
GEETANS
Автомобил модел:
ЗА Сите Автомобили
Автомобил Марка:
ЗА Сите Автомобили
Напон:
12V
Температура На Боја:
6500K
Температурата На Работа:
-40~+80 Степени
Светло Извор Модел:
За ODM Чип
Оперативен Живот:
>30000hrs

Избор на клиент