• Новак
Нов SR2C9 GL82Z170 BGA чип со топката Добар Квалитет

Нов SR2C9 GL82Z170 BGA чип со топката Добар Квалитет

DEN 1128.00
Во достапна форма

Пристапност

За мала количина на чипови, тие се изложени на воздух по се преземат надвор од пакетот. Пред купување, треба да се разгледа 3 точки : 1) сте купиле право чипови? 2) Дали имате соодветна опрема? 3) Дали сте умен доволно да лемење на чипови?. Лемење/замена на чипови мора да биде управувана од страна на инженери кои имаат умешен вештини. Затоа тие веројатно ќе се придржуваат до некои влажност.
Почитувани Купувачи, ве Молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри. На лемење процесот е комплициран. На тој начин, со цел да се избегне квалитет проблем, ние препорачуваме да се стави во внатрешноста на печење комора за најмалку 24 часа на 100℃-110℃。 Кога лемење, ве молиме бидете сигурни дека температурата за Олово-Free/Не Pb BGA чипови е 245℃260℃ (Максимум), на Чело/Pb BGA чипови 180℃205℃ (Максимална). BGA чипови се лесно да се добие скршени од несоодветно лемење. Чипови ќе, како резултат на тоа, умре. Како BGA чипови се кршливи, complicatedly структуриран, со бројни топки, било малку погрешна позиционирање, безгрижно температура-контрола, или нецелосни чистење PCB одбори ќе резултира со недоволна лемење или исчезнати лемење.

Главните карактеристики

Приклучок Тип:
Нови
Број На Модел На:
US
Бренд Име:
HMSKJIC
Излезниот Напон:
SR2C9
Излез Тип На:
Нови
Употреба:
BGA
врска:
BGA

Избор на клиент