• Новак
памук twill ТЕКСТИЛНИ цртан филм куче носи круна ткаенина за DIY креветчето постелнина перници облека quilting рачно производство декорација

памук twill ТЕКСТИЛНИ цртан филм куче носи круна ткаенина за DIY креветчето постелнина перници облека

DEN 281.00
DEN 326.40
-14 %
Во достапна форма

Пристапност


Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 1-5 cm отстапување постои. Повеќето наредби брод во 3 работни дена по уплатата. Да се ХОНГКОНГ,МАКАО,ТАЈВАН клиенти : За повеќе од 2 метри(вклучувајќи го и)наредби,вашата цел ќе биде бесплатен превозот од SFEXPRESS,ве молиме да ни кажете за да ја прилагодите товарни пред исплата.37 инчи)
Предиво : 40-ти години
Густина : 133*72
Дебелина : нормален, не се дебели
Намалување : ОКОЛУ 5%
Погоден за креветчето постелнина,fashion&облека,рачно производство,занаети,quilting,крпеница,итн. КАКО ќе се НАМАЛИ : На пациентот ќе биде предаден во 1 парче,освен пре-сече buddles.
ЗА ПОВЕЌЕ ОД 1/2 МЕТАР ЌЕ СЕ НАМАЛИ ВО КОНТИНУИРАНА ДОЛЖИНА
Забелешка : Било давачки и обичај надоместоци за меѓународни пратки се на одговорност за
купувачот. Боја можеби малку различни, поради moniter,особено на некои крпа на крем или беж боја изгледа како бела! Ние само го продаде ТКАЕНИНИ,ние donn не го продаде beddings. како ќе се намали : 1 метар =должина 100*ширина 1pc, 1.75 двор или 62.ПЕГЛА НА РЕВЕРСОТ НА ТКАЕНИНА. Повеќето од нашите twill ткаенини ширина 160cm кога ќе го купите повеќе од 1 meterr, ширина никогаш нема да се промени, само должина промени.

Главните карактеристики

Големина:
50X160CM, 100X160CM, 150X160CM, 200X160CM, 250X160CM
Бренд Име:
Љубов Daisies
Техника:
Ткаени
Шема:
Печатени
Материјал:
100% Памук
Функција:
Дише
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
160cm
Стил:
Twill
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Тип:
100% памук twill ткаенина
Nonwoven Техника:
Никој
Плетени Тип:
Никој
Печатење:
Кучиња
Големина:
ве молиме изберете боја и големина
се водат:
Никој
Употреба:
деца креветчето постелнина,перници,перница,облека, оркестарот,рачно производство,итн.
Предиво:
40-ти години
Направен во :
Nantong,кина
боја:
3 Бои за избор на

Избор на клиент