• Новак
Сет за во автомобил H7 HID Xenon Светилки База на Носителите Адаптери Retainer Клипови за Полнење За ФОЛКСВАГЕН Бора Автомобил-стил, Retainer Клипови за Полнење

Сет за во автомобил H7 HID Xenon Светилки База на Носителите Адаптери Retainer Клипови за Полнење За ФОЛКСВАГЕН

DEN 39.00
DEN 47.52
-18 %
Во достапна форма

Пристапност


Сет за во автомобил H7 HID Xenon Светилки База на Носителите Адаптери Retainer Клипови за Полнење За "ФОЛКСВАГЕН" Бора
Опис : Состојба : 100% Сосема Нов Тип : H7 Адаптери Материјал : Метал Боја : Sliver Големина : 4.6 cm x 3.2 cm Совршено да одговара за "ФОЛКСВАГЕН" Бора модели Пакет се Вклучени : 1x H7 КРИЕШЕ сијалица адаптери Забелешка : ве Молиме проверете ја големината на мерење на табелата внимателно пред купување. Ако не сте сигурни дали овој производ е компатибилен со вашиот возило, само pop-up хауба и споредете го овој производ со акции headlamp штекер. Овој тип на H7 конверзија адаптер ќе ви овозможи да се одржи било резервни H7 КРИЕШЕ крушка, брзо и на оригиналниот headlamp домување без уништување на оригиналните приклучок. Лесно да се инсталира, приклучок во вашиот постоечки фабрика светлата собранието,без измени се потребни.

Главните карактеристики

Објектот Ширина:
3.2cm
Производителот Дел Број:
Автомобил Светлина H7 Адаптери
Објектот Должина:
4.6cm
Погоден За Ламбата:
Фарови
Специјални Функции:
Лесно да се инсталира, приклучок во вашиот постоечки фабрика светлата собранието,нема
Објектот Тежина:
20g
Материјал Тип:
ABS
Објектот Висина:
Other
Другиот Дел Број:
Автомобил Светлина H7 Адаптери
боја:
sliver

Избор на клиент