• Новак
RAYWAY LED Пламен ефект Сијалица E27 7W LED Симулирани Треперење Гроздобер Пламен светилки сијалица Божиќ Празници Фестивал Декорација

RAYWAY LED Пламен ефект Сијалица E27 7W LED Симулирани Треперење Гроздобер Пламен светилки сијалица Божиќ Празници

DEN 424.00
DEN 623.52
-32 %
Во достапна форма

Пристапност

УПОТРЕБА ПРЕПОРАКА : Да се подобри пламен треперење перформанси, инсталирајте оваа крушка во замрзнатото абажур, фенер, сол ламба итн.Не може да се користи како светло за итни случаи. Влезниот напон е AC90-265v, а моќта е 7 W E27 Лесно да се инсталира и се применува на било која земја. ПРИМЕНА : Одличен за Домашна декорација, Спална соба, Дневна Соба, Бар, Хотели, Ноќни Клубови, Отворено Градини, Ресторан, кафуле, Вили, Свадба декорации, Партија, Црква, Замокот и повеќе. ПОДАРОК : Кога згодна фестивали се пеење, ако вашите пријатели се вознемирени или сеуште не знаат како да се облекуваат во нивната куќа, пламен сијалица е најдобар подарок за решавање на нивните катастрофа и да се направи нивната куќа погледнете повеќе Богата празнична атмосфера.
Пламен светилка симулира природен пламен, треперење пламен светилки, без отворен пламен, безбедно и енергија-штедење LED извор на светлина.Тоа мора да се користи во номинална напон.Да се биде безбеден, кога инсталирање и менување на сијалицата, исклучување на електрична енергија во прв план. SAFE & ЗЕЛЕНА ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА : Одлично дисипација на топлина и заштита на животната средина, нема штетни материи, без УВ и инфрацрвено зрачење.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
жолта 1700K-1900K
Wattage:
7W
боја:
Жолта
Тип На Објект:
LED Светилки
Прозрачна Флукс:
249 Lumens & Под
LED Чип Бренд:
Epistar
Напон:
85-265V
Зрак Агол(°):
270°
Моќ Толеранција:
1%
сертификација:
CCC,CE
LED Чип Модел:
2835
Температура На Боја:
Повод:
Градина
Бренд Име:
RAYWAY
Просечен Живот (часот):
20000
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
База Тип:
E27
Обликот:
Свет
led квалитет ;:
105pcs 2835
Напон:
Име на производ:
LED Пламен Ефект Сијалица
Пламен Оган Ефект светлина :
пламен Треперење Емулација
Начини на LED Светилка Пламен:
Жолта

Избор на клиент