• Новак
3pcs/set,Diy дијамант сликарство Африканската сцена,крстот бод,смола плоштадот дијамант мозаик недовршени целосна дијамант везови подарок

3pcs/set,Diy дијамант сликарство Африканската сцена,крстот бод,смола плоштадот дијамант мозаик недовршени целосна

DEN 636.00
DEN 1247.52
-49 %
Во достапна форма

Пристапност

Функција : Нова генерација DIY дијамант paiting - Круг магија дијамант сликарство Материјал : 2. Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате!
A : 15*25cm*2,15*32cm*2,15*40cm*1,
Б : 25*45см*2,25*56cm*2,25*68cm*1,
C : 20*35cm*2,20*45см*2,20*55cm*1
. C : Инструмент не вклучува пинцети,Пластични пенкало, наместо на пинцети,Ако ви треба помош на пинцета. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Б : тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе . Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.8 mm Круг Смола Дијамант Новата генерација Круг Смола Дијамант со 447 DMC Бои За Вежба : 100% Целосна Вежба За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка За Пакет : 30x40cm пакет од страна на кутијата ,Боја Кутија / Торба - Функција : круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант вез - Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујната, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар , Home/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок - Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант .

Главните карактеристики

Големина:
20x20cmx3pcs, 25x25cmx3pcs, 30x30cmx3pcs, 40x40cmx3pcs, 50x50cmx3pcs, 60x60cmx3pcs
Бренд Име:
DIADIY
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Стил:
Европски и Американски Стил
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Станот
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Употреба:
Дома декор&ѕид уметност&ѕид декорација Семејство и хотел декорација, раѓање
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс
Количина:
Ѕидот Налепници
детали:
Целосна смола круг дијаманти со слика
цена:
Најниска ,Најдобрите и конкурентна
Сценско:
Африкански пејзаж

Избор на клиент