• Новак
Jiguoor Висока Светла 7W 16W 24W 32W Круг /Плоштад LED Панел Светла AC85-265V Тела Вдлабнати Таванот Надолу Светилка Светла

Jiguoor Висока Светла 7W 16W 24W 32W Круг /Плоштад LED Панел Светла AC85-265V Тела Вдлабнати Таванот Надолу

DEN 286.00
DEN 286.08
-0 %
Во достапна форма

Пристапност

Заштеда на енергија повеќе од 90% од обичните светилки. Совршен за домашна употреба, канцеларија, продавница, супер пазарот, барови, кафе, изложба, сали, музеј хотел, итн.Точно жици, подобро е да се биде инсталиран од стручен електричар, AC LED драјвер е вклучен така што нема потреба да се прави разлика помеѓу позитивните и негативните пол
3. Ниска потрошувачка, високите топло бела светлина, и светлината. Цврста состојба. Спушти пролетта тока, проверете дали одговара, на линија е правилно поврзан, вклучете го напојувањето.
Инсталација настава :
1. Заштита на животната средина и заштеда на енергија
4. Таванот отворања, употреба на алатки за да се таванот во согласност со соодветната големина на отвори дупка. Поврзување на жици, се однесуваат на прирачникот, се препорачува професионалци да се инсталира,
2.
Пакет Се Вклучени :
1 x LED Вдлабнати Таванот Надолу Светлина
. Отпорност, не-термички зрачење, сигурен.
Спецификации :
Предмет Тип : LED Таванот Светлина
Материјал : Алуминиум
Моќност : 7 W, 16 W, 24 W, 32 W
Влезен напон : AC 85 V-265 V
Излез : 12 V DC
Прозрачна флукс (lumens) : 700-1500 LM
Температура на бојата : Топло Бела
Големина : Кол.

Главните карактеристики

Wattage:
7w, 16W, 24W, 32W
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Вниманието
Бренд Име:
jiguoor
Гаранција:
Други
Извор На Енергија:
DC
Карактеристики:
Други
Број На Модел На:
Други
Тело Материјал:
Алуминиум
сертификација:
CE
Напон:
12V
Употреба:
празник
Е dimmable:
No
Моќ Толеранција:
Други

Избор на клиент