• Новак
Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил

Desoldering Плетенка Лемење Смена Фитил

DEN 51.00
DEN 72.00
-29 %
Во достапна форма

Пристапност

Материјал : Бакар Боја : Како на сликата покажува Користење на рафинирани од чист бакар и специјални хемикалии, гаранција за добар употреба, брзо, провинција Користи во апсорбира вишокот лемење, на калај оксидација отпорност на корозија, коефициент на топлинска спроводливост, на калај ефект е многу добар, ги апсорбира и чисти Како да се користи 1.Место на desoldering фитил во текот на лемење да бидат отстранети.потоа притисни загреана лемење железо совет на desoldering фитил,На лемење ќе се апсорбира 2.Отстрани desoldering фитил по лемење е апсорбирана 3.Отсечени се користи дел од фитил користење nippers 4.Повторете steps1,2 и 3 ако лемење не се отстранува целосно.Absorbability може да се разликуваат во зависност од типот на лемење.Sn63% и 60%(едб содржина)имаат добри absorbability CP-1515 : Големина : 1.5mmx1.5m CP-2515 : Големина : 2.5mmx1.5m CP-3515 : Големина : 3.5mmx1.5m CP-3015 : Големина : 3mmx1.5m CP-2015 : Големина : 2mmx0.75m Количина : 1 Компјутер се Должи на разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!

Главните карактеристики

Дијаметар:
CP1515, CP2515, CP3515, CP3015, CP2015
Бренд Име:
OOTDTY
Материјал:
Бакар / Бакарни Легури
Број На Модел На:
desoldering плетенка лемење смена
Дијаметар:
--
Точка На Топење:
--
Тежина:
--
Примена:
--
Флукс Содржина:
--

Избор на клиент