• Новак
Црна 5 LED Течност Тестер Пенкало Дијагностички Алатка Кочница Масло Инспекција на Возила Auto Автомобилската Тестирање на Алатката за Автомобили

Црна 5 LED Течност Тестер Пенкало Дијагностички Алатка Кочница Масло Инспекција на Возила Auto Автомобилската

DEN 383.00
DEN 531.84
-28 %
Во достапна форма

Пристапност


Пакетот Вклучува :
1 x Течност Тестер
.
- Притиснете го прекинувачот за вклучување на енергија, зелена LED светло претставува батеријата нормално, зелено светло, не е светла, претставникот ќе ја замени батеријата.
- Авто Моќ Исклучи
- Компактен и лесен, лесно да се носат.
- LED Зелена : течност / батерија линија.
- Зелена / Жолта / Жолто / Црвени / Црвена : Кочница масло содржи најмалку 4 проценти вода.
- Тест ТОЧКА 3, ТОЧКА 4, ТОЧКА 5 кочница масло.5 V
Работна Температура : 0 ~ 50 степен centigrade
Примена : Автомобили
На гласачките места :
- Зелена : Батеријата во РЕД, тоа е, нема вода во кочница на нафта.
- Зелена / Жолта : сопирачки масло има помалку од 1% содржина на вода и кочница масло е добар, но тоа е безбедно да се користи.
- LED Трепка Црвено : Заменете ја батеријата. Тоа е многу опасно да се замени кочница масло веднаш.Црна 5 LED Течност Тестер Пенкало Дијагностички Алатка Кочница Масло Инспекција на Возила Auto Автомобилската Тестирање на Алатката за Автомобили
Карактеристики :
- Пет LED индикатор светлото покажа дека повеќе точни резултатите од тестот.
- LED Жолта : Ниска содржината на влага, ре-избрана за 6 месеци.

Главните карактеристики

Бренд Име:
albabkc
Тип На Објект:
Други
Хардвер Верзија:
-
Верзија На Софтвер:
-
Име На Модел:
AP185
моќност:
-
Напон:
1.5 V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
0.07kg
Материјал Тип:
ABS
Електронски:
No
Број На Модел На:
CEG_CTE_200

Избор на клиент