• Новак
Вештачки центарот на Вниманието LED Таванот Светилка Дома Дневна Соба и Спалната соба Студија Светилка Креативен Бизнис Декоративни Осветлување Таванот Светлина

Вештачки центарот на Вниманието LED Таванот Светилка Дома Дневна Соба и Спалната соба Студија Светилка Креативен

DEN 6372.00
DEN 8496.00
-25 %
Во достапна форма

Пристапност


големина : Dia58x H10cm 65 W Dia74x H10cm 80 W Dia90x H10cm 100 W Главен материјал : хардвер + акрилик Применливи напон : 100-240 V [100 V / 110 V / 120 V / 130 V / 220 V / 230 V / 240 V] Далечински управувач : Yes (осветленост затемнување само) Боја Температура & ја Прилагодите Јасноста на боите : Yes (Осветленост Затемнување Само) + РК Просечен живот : 50000h извор на Светлина тип : LED чип Не извор на светлина вклучуваат : да светла боја : A. бела светлина, Б. Пријатна светлина C. Светлост Затемнување : Затемнување функцијата + Тонирање функцијата+РК Затемнување функција Светилка осветлувањето може да се прилагоди слободно, според вашите потреби од 10% осветленост до 100% Тонирање функција Светилка температура на бојата може да биде во Кул white6500 K - природни light4500 K - топло light3000 K меѓу произволна трансформација на потребното боја

Главните карактеристики

Боја На Каросеријата:
бела светлина, Топла светлина, Светлината затемнување
Wattage:
Dia58xH10cm 65W, Dia74xH10cm 80W, Dia90xH10cm 100W
Тип На Објект:
Pendant Светла
сертификација:
УЛ,CE,FCC,RoHS,EMC,PSE,ССА,CCC
Заврши:
Полиран Челик
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Материјал:
acryl
Бренд Име:
HSHIXINMAO
Е dimmable:
Yes
Место:
Студија,Салон,Хотел, Сала,Хотел Соба,Господар Спална соба,други спални соби
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Абажур Боја:
Бела
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Напон:
90-260V
Број на извори на светлина:
> 20
Тело Материјал:
Алуминиум
Техника:
обложено
Број На Модел На:
Dia58/74/90cm
Осветлување Област:
15-30square метри
База Тип:
Оптоварување
Стил:
Арт Деко
Примена:
Насловна & комерцијални осветлување
Инсталација Тип:
таванот тип

Избор на клиент